přeskočit na obsah

Představujeme LoL komentátory - LanCraft 2015 | LanCraft.cz

Aktuality

LanCraft

Představujeme LoL komentátory

Michals20. 7. 2015 v 12:12

League of Legends League of Legends zřejmě nebude největším turnaje LanCraftu z hlediska účastnících se týmů, s největší pravděpodobností ale bude tím nesledovanějším z hlediska diváků na streamu. A jedním z důvodů proč by tomu tak mohlo být, jsou i komentátoři. Součástí LanCraftu totiž bude to nejlepší, co v současné době u nás máme a to trojice Xnapy, Micák a Mozilla.

Žádného z nich asi není třeba příliš představovat. Z hlediska komentování mají největší zkušenosti Xnapy a Micák. Nick alespoň jednoho z nich je k nalezení na každém významném LoL turnaji za posledních pár let.

Petr "Xnapy" Jirák

Před svou komentátorskou kariérou hrál na postu junglera a byl součástí eXtatus. Poté se ovšem rozhodl pověsit hráčskou kariéru na hřebík a posunout se jinam. Kromě komentování začal působit i jako trénér a eSubáckého LoL týmu, který poté následně přešel pod Frozeriders.

Po rozpadu týmu se Xnapy začal naplno opět věnovat komentování a ačkoliv se ještě párkrát ukázal v roli hráče, byla jeho pozice u streamu vždy na prvním místě, což se projevilo i minulý rok, kdy se místo závěrečných bojů v kvalifikaci na MČR zúčastnil finále World Championship, kde s Freezem komentoval vůbec poprvé tuto soutěž v češtině.

Michal "Micák" Vašina

Ke komentování se Micák dostal před nějakými dvěma roky a jako jediný z této trojice si musel projít komentováním těch "nejmenších" online turnajů. Jeho hvězda ale na PLAYzone začala poměrně rychle růst a tak se postupně dokázal dostat ke komentování větších turnajů.

Důležitý byl především rok minulý, který zahájil komentováním turnaje na PragoFFestu. Účastnil se i LoL LanCraftu, nicméně to hlavní přišlo během pozdimu, kdy spolu s Herdynem komentoval nejen LanCraft Autumn, kde proběhla i kvalifikace na MČR 2014, ale následně i samotné finále MČR na For Games.

Pavel "Mozilla" Klaban

Mozilla je herní komunitě nejvíce znám spíše jako hráč. Spíše než jeho účast v tuzemských týmech je ale znám pro svou působnost v zahraničí. V jeho gamingovém životopise tak nalezneme například působení ve Fnatic.Beta nebo SK Gaming Prime.

Na tuzemské scéně se povětšinou dlouho neohřál, i přesto ale několik jeho angažmá stojí za připomenutí. Z ryze českých týmů je nejdůležitější účast v eXtatus, ale známá je i jeho působení s ex-hráči eSuby. Původně Benched Gaming se posléze dostal pod křídla známé organizace Reason Gaming. Ani tato sestava ale dlouho nevydržela

Nakonec se tedy dostal ke komentování a za sebou má mimo jiné i poslední sezónu ROG Masters. Jako expert působil i minulý rok na LoL LanCraftu a tento rok si tuto roli bude moci zopakovat.

Abys mohl přidávat příspěvky, musíš být zaregistrovaný.
zpět
© 2005-2019 LanCraft®English by Radowan, slambik and BabyTosscode & design sKopheKNahoru