přeskočit na obsah

Aktuality - LanCraft RTS Summer 2k9 | LanCraft.cz

Aktuality

WarCraft III: The Frozen Throne

MČR W3FT přihlášení hráči

DMSC-Funny3. 8. 2009 v 11:32

Kvalifikace MČR W3 FT odstartována, nemilosrdně nalosované skupiny si můžete prohlédnout zde.

Good luck!

Seznam přihlášených hráčů:

 1. FOXi.BuNDa
 2. Elf
 3. Rat
 4. Comm
 5. Tl0ust
 6. h34D_hUnT3R
 7. TomikuS
 8. TheConqError
 9. CloN(e)
 10. Amater
 11. Gorbacov
 12. Angelius
 13. Enjoy.MyStyle.
 14. GREEN
 15. Seda
 16. Steler
 17. HofS.AjvoRy
 18. murd3r3r
 19. Beerman
 20. Black
 21. Aidam
 22. Peterfirecat
 23. TRi.SlamKa
 24. H0fS.Ooops
 25. myR.Rikytan
 26. NightFaller
 27. Rainmaker
 28. h0fs.analhell
 29. WarDevil
 30. Dominiceq
 31. Ust4ge
 32. czemr
 33. Sign
 34. TimeToPray
 35. CoRFo
 36. PureHC
 37. Diwian
 38. examon
 39. Slardar
 40. showmeyourmind
 41. bizzare
 42. DMSC-Kačer
 43. myR.Horror
 44. Dla
 45. M4mb0
 46. Aklain
LanCraft

Czech Computer partnerem LanCraftu

Jump30. 7. 2009 v 14:58

Novým partnerem 'RTS Summeru 2k9' LanCraftu je firma Czech Computer, která se zaměřuje na prodej výpočetní techniky a spotřební elektroniky.

Na LanCraft, do jednoho z 1v1 turnajů, CZC věnovali následující ceny:

G9 Laser MouseG11 KeyboardCordless Rumblepad II 

Určené ceny budou rozděleny mezi první 3 místa jednoho z turnajů. Je potřeba určit, do kterého. V tom nám pomůžete vy, hráči.

Ceny od CZC získají hráči toho turnaje, ve kterém bude více účastníků. Dejte tedy vědět svým kamarádům. StarCraft, nebo Warcraft? Je to na vás...

StarCraft: Brood War

Mapy pro turnaje ve StarCraftu

sKopheK30. 7. 2009 v 10:56

Necelý měsíc před zahájením letní rýmařovské lan party byl dokončen výběr map pro turnaje ve hře StarCraft: Brood War StarCraft: Brood War. Ze sedmi map, na nichž sváděli boje účastníci květnového LanCraft Springu, byly změněny čtyři - u jedné byla upravena verze, zbylé tři jsou zbrusu nové. Pojďme si celý mappack nyní projít, hezky mapu po mapě a začněme od těch nejvíce známých.

Python

Python 1.3

Již několik let uplynulo od nadvlády legendárdního Lost Templu a právě Python se stal jeho nástupcem. Název mapy je odvozen od hadovitého tvaru uprostřed mapy, který má představovat krajtu. V korejských profesionálních soutěžích se na Pythonu, jenž prošel už třemi změnami a v současnosti se hraje jeho verze 1.3, odehrálo již přes tisíc her. I přestože se má za to, že mapa je vyvážená, statistiky hovoří nejlépe pro Terrany, naopak nejhorší výsledky vykazují Protové.

 • počet hráčů: 4
 • rozměry: 128x128
 • podklad: jungle
 • turnaje: 1v1, 2v2

Andromeda

Andromeda 1.0

Dokonale symetrická mapa pro čtyři hráče vybízí k rychlé expanzi již na vlastním "ostrově", kam vede jediný vchod nájezdem na rampu. Další těžení potom leží přímo pod základnou, a tak jsou hry na Andromedě většinou zaměřené na macro. Korejci tuto mapu prověřili více než čtyřistakrát a ani jedna rasa nemá ve statistikách výrazně narvch.

 • počet hráčů: 4
 • rozměry: 128x128
 • podklad: space
 • turnaje: 1v1, 2v2

Destination

Destination 1.1

Přes rok stará mapa se představila v korejských ligách již téměř osmsetkrát. Přestože na první pohled působí Destination jednoduše, množství průchodů všude po mapě a především minerál u vchodu do základny nabízí netušené strategické možnosti. Statisticky jsou zde v mírné výhodě Protové, nejvíce naopak ztrácí Zergové, ale i na LanCraft Springu jsme měli možnost vidět hry, které skončily přesně naopak.

 • počet hráčů: 2
 • rozměry: 96x128
 • podklad: badlands
 • turnaje: 1v1

Neo Medusa

Neo Medusa 2.1

Po radikální úpravě mapy, kdy se oproti originální verzi nyní mohou stavět budovy na středu, zde začali mít mírně navrch Terrané a naopak do té doby dominující Protové zaznamenali velký úpadek. Medusa, mapa pro tři hráče na mezi mnohými neoblíbeném modrém podkladu, přinesla nový herní prvek - několik přes sebe postavených budov, po jejichž zničení se otevře druhý vchod do základny. Jednotky se však přes několikero chrámů mohou dostat i s pomocí dvou minerálových ložisek poblíž a o nové a zajímavé strategie zde proto není nouze. Oproti předchozí lan party se u této mapy změnila pouze verze.

 • počet hráčů: 3
 • rozměry: 128x128
 • podklad: twilight
 • turnaje: 1v1

God's Garden

God's Garden

Jednou ze tří nových map je Boží zahrada. Mapa je pro čtyři hráče a tudíž se zde kromě bojů v hlavním turnaji určitě odehraje i mnoho zápasů doprovodného klání ve čtyřhře. Ze základny vedou cesty jednak do středu mapy a jednak na chráněnou expanzi. Další těžení je hned pod základnou, jinak však už minerálová ani plynová ložiska na mapě nenajdeme. Z téměř čtyř stovek her statisticky vedou Terrané, nejhůře jsou na tom naopak Protové.

 • počet hráčů: 4
 • rozměry: 128x128
 • podklad: jungle
 • turnaje: 1v1, 2v2

Heartbreak Ridge 1.1

Druhá novinka v balíku map pro LanCraft RTS Summer Heartbreak Ridgenese název Heartbreak Ridge. Na první pohled zajímavá mapa pro dva hráče s hodně možnostmi jak se dostat k soupeři. Expanze vedle základny je po překonání několika minerálů přístupná i "zezadu" a i díky tomu, že startovní pozice není vyvýšená, jsou zde hry napínavé již od začátku.

 • počet hráčů: 2
 • rozměry: 128x96
 • podklad: jungle
 • turnaje: 1v1

Outsider

Outsider

Posledním přírůstkem do mappacku pro tuto akci je tmavá mapa Outsider. Již na první pohled působí originálním dojmem a i přes relativně snadnou dostupnost hned tří expanzí je neumožňuje příliš zabezpečit. Jednotky se v malém počtu mohou přes minerály prodrat prakticky po celé mapě, nejlepší volbou se však zdá letecká armáda. Statistiky z více jak tří set odehraných her nehovoří jednoznačně pro žádnou rasu, a tak se snad dočkáme her napínavých až do konce.

 • počet hráčů: 3
 • rozměry: 128x128
 • podklad: ash
 • turnaje: 1v1

DOWNLOAD MAPPACKU (391 kB)
pravidla StarCraft: Brood War StarCraft: Brood War
WarCraft III: The Frozen Throne

MSČR Warcraft 3 Frozen Throne

DMSC-Funny27. 7. 2009 v 18:09

Stejně jako naši kolegové od Starcraftu, i my letos zvolíme toho nejlepšího z nejlepších při Mistrovství České republiky ve hře WarCraft III: The Frozen Throne WarCraft III: The Frozen Throne. Vítěz se může těšit, krom krásného poháru, také na zajimavé ceny od našeho partnera - herního portálu Grunex.

Soutěž proběhne následovně:

Kvalifikace:
 • kvalifikace se může zůčastnit každý hráč z Česka a z Slovenska
 • kvalifikace se odehrává zde na webu LanCraft v sekci turnaje
 • kvalifikace jenž proběhne formou rozlosovaných skupin začne 3. 8. 2009 a skončí 10. 8. 2009
Play-off 16 nejlepších
 • Ze skupin (dle počtu z každé 1 nebo 2) postoupí 16 nejlepších hráčů, kteří se utkají v play-off
 • Play-off bude probíhat klasickým stylem WB BO3 LB BO1 až do chvíle než zůstanou 4 nejlepší (tzn. 2 v LB a 2 ve WB)
Finále
 • účastní se nejlepší 4 hráči z turnaje
 • odehrává se na RTS Summeru 2k9
 • pravidla budou dodatečně určená

Pravidla

Závazně přihlásit se můžete pomocí e-mailu obsahujícího váš nick, e-mail a ICQ popř. nick na Gareně a další užitečné kontakty jenž vám zjednoduší komunikaci s ostatními hráči. E-mail odešlete na adresu martin.kouril@lancraft.cz.

Přihlásit se můžete do půlnoci 2. 8. 2009.

Skupiny se hrají BO3. Mappool pro skupiny i PO je: Ancient Isle 1.2, Echo Isles, Turtle Rock, Twisted Meadows, Terenas Stand, Death Trap, Secret Valley.

Výběr mapy probíha následovně: první hráč škrtá jednu mapu, druhý hráč dvě, první hráč opět škrtá jednu mapu. Zbývají tři mapy, z nichž si každý hráč jednu vybere. V případě stavu 1:1 se hraje poslední zbývající mapa. Ostatní pravidla jsou stejná jako zde.
LanCraft

LaserGame a DDR znovu na LanCraftu

Jump17. 7. 2009 v 19:13

Už poněkolikáte se účastníci LanCraftu budou moci zabavit ve svých volných chvílích.

DDR

Taneční podložky Impact Arcade, ceněny pro svou kvalitu, budou připraveny ve dne v noci, aby otestovaly váš postřeh, fyzičku a mnohdy i stabilitu se střízlivostí. V počtu 2 budou připraveny i na duely, pokud dojde na spor, kdo že je lepší...

Střelnice

Laserová střelnice, kterou už minule někteří z vás tak vychytali, že tabulka top výsledků byla plná nejvyšších možných skore od začátku do konce bude na akci také. Rozehřejte si své svaly na rukou, protože držet nějaké to kilo dá po chvilce zabrat.

Begeara

Do třetice se můžete těšit na Laser Game Begearu, kterou jsme minulou akci přesunuli z venkovních prostor do sálu v prvním patře, kde zvláště v nočních hodinách, za tmy, docházelo k urputným soubojům dvojčlenných týmů. Atmosféru navíc umocňovala přítomnost zrcadel, u kterých si spousta lidí neuvědomila možnosti odrazu paprsku.

Podle vašeho zájmu bude ve 2v2 připraven tunaj, který určí nejlepší dvojici v této velmi akční desetiminutové řežbě.

Zmíněné "akrakce" bude zajištovat firma Rare Items, jeden z našich, již dlouhodobých partnerů. 

LanCraft

Croissanty pro všechny

Jump17. 7. 2009 v 18:30
7days

Díky firmě Grunex, hlavnímu sponzorovi Mistrovství ve StarCraftu a WarCraftu se účastníci LanCraftu RTS Summeru 2k9 mohou těšti z dalšího (chutného) bonusu.

Po dobu celé akce kdybbudou zdarma k dostání známé výrobky 7days. Konkrétně se jedná o croissanty a Bake rolls, které budou v opravdu štědrém množství pro vás připraveny.

Důležitou informací je fakt, že tentokrát se nebudou radovat pouze hráči. Tyto pochutiny budou k dispozici i pro diváky.

StarCraft: Brood War

Záštita Grunexu pro MSČR

Jump7. 7. 2009 v 13:25

Naše akce získává dalšího významného partnera!

Herní portál Grunex se stává hlavním sponzorem Mistrovství Čech a Slovenska ve StarCraft: BroodWaru.

Nejlepší hráči se tak díky Grunexu mohou těšit z následujícíh cen: 

1. místo: 

2. místo:
 • vstupenka do AquaPalace Praha

3. místo:

 • vstupenka do AquaPalace Praha

Cena 1 vstupenky do pražského AquaPalacu je 400 Kč.

Grunex také během akce bude natáčet video reportáž, jako tomu bylo na FPS Springu 2k9 (viz předchozí novinka). Těšit se tak můžete na zvětšnění zážitků, rozhovory s hráči, pořadateli a zachycení atmosféry letního LanCraftu.

StarCraft: Brood War

Finále MSČR opět na LanCraftu

Jump18. 6. 2009 v 11:34

Loňský Summer 2k8 hostil turnaj pro nejlepší domácí hráče hry StarCraft: Brood War StarCraft: Brood War. Češi a Slováci se sešli, aby určili, kdo z nich se bude po následující rok honosit titulem Mistr České a Slovenské republiky. Na chystaném RTS Summer 2k9 dodržíme tradici a i letos určíme nového šampióna.

Soutěž bude rozdělena do 3 částí:

Kvalifikace:

 • kvalifikace se může zůčastnit každý hráč z Česka a z Slovenska
 • kvalifikace se odehrává na serveru ICCUP
 • podmínkou účastni je nick s prefixem LC- (např. LC-Jump) a členství v týmu LanCraft
 • do týmu LanCraft se může vstoupit pouze se statem 0/0
 • soupeřem v kvalifikaci může být kterýkoliv účastník ICCUPU
 • je zakázáno převést skóre z jiného nicku
 • kvalifikace končí dnem 20. 8. 2009 
Turnaj pro 16 nejlepších
 • finálového turnaje se účastní nejlepších 16 hráčů v den uzavření kvalifikace
 • turnaj má podobu SE16, kdy hráči budou nasazení podle umístění v kvalifikaci
 • nejlepší 4 hráči postupují na závěrečné finále, které se odehraje na RTS LanCraftu 2k9 
Finále
 • účastní se nejlepší 4 hráči z turnaje
 • odehrává se na RTS Summeru 2k9
 • pravidla budou dodatečně určená
LanCraft

Vítejte

sKopheK17. 6. 2009 v 12:55

Počet lanek v Rýmařově letos dvojnásobně vzroste, pro příznivce strategických her to však neznamená prakticky žádnou změnu. První LanCraft pro hráče real-timeových strategií proběhl začátkem května a opět se setkal s velkým ohlasem v komunitě Doty počínaje a StarCraftu konče. Tradiční prázdninová LAN party v městě v podhůří Jeseníků je tentokrát naplánována na poslední srpnový víkend, konkrétně 28. - 30. 8. 2009, registrovat na ni se však můžete již nyní.

Opět máte možnost zaplatit vstupné předem a tím nejen ušetřit, ale i zarezervovat si místo dle vaší libosti. Další sleva je připravena pro hráče, kteří se zúčastnili květnového LanCraftu (nezapomeňte na tuto slevu upozornit) a pro účastnice ženského pohlaví je vstup téměř za hubičku.

Čeká vás klasická porce hlavních i doprovodných turnajů a vůbec všechno na co jste byli zvyklí. Pro ty nejlepší jsou připraveny jak věcné, tak peněžité ceny, které budou jako vždy záležet především na počtu hráčů té které hry. Proto neváhejte a pozvěte na LanCraft své kamarády a známé, aby i oni okusili jedinečnou příležitost osobně poznat své spoluhráče i protihráče, které znají zatím jen z internetu, přispět krabicí ke stavbě pizza tower, vyzkoušet si laser game a hlavně si užít celý víkend se svou oblíbenou hrou.

Na závěr ještě stručný přehled turnajů:

StarCraft: Brood War StarCraft: Brood War

 • 1v1, 2v2, micro
WarCraft III: The Frozen Throne WarCraft III: The Frozen Throne
 • 1v1, 2v2, micro
Defense of the Ancients Defense of the Ancients
 • 5v5, 2v2

a další...

Pokud máte jakékoliv návrhy a/nebo připomínky, sdělte nám je prosím na našem diskuzním fóru.

Kam dál?

strana123
© 2005-2019 LanCraft®English by Radowan, slambik and BabyTossPolskie tłumaczenie Pavo, Raven i Johnekcode & design sKopheKNahoru