přeskočit na obsah

Rozhovor s vítězem SC:BW 1v1 - Kashu - LanCraft Spring 2k9 | LanCraft.cz

Aktuality

StarCraft: Brood War

Rozhovor s vítězem SC:BW 1v1 - Kashu

w3c]ErrOr12. 5. 2009 v 16:21
Ahoj Kashu, gratuluji k vítězství na Lancraft Spring 2k9 ale nejdřív tě poprosím, aby ses stručně představil pro ty, kteří o tobě ještě neslyšeli.

Opět tě zdravím ErrOre!:-) Díky, jsem velice pyšný na to, že se zapíšu do historie Lancraftu stejně jako Draco, Fisheye a další skvělí hráči.
Jmenuji se Fincza "Kashu" Gergely, je mi 22 let a bydlím v Pecsi v Maďarsku. Studuji ekonomii na univerzitě a pracuji také ve své malé společnosti.
Jako hráč Starcraftu jsem začal 24.12. 2002, když jsem na vánoce dostal své první SC:BW CD a hned jsem si tu hru zamiloval. myslím, že jsem velmi úspěšný na LAN turnajích. Tohle bylo moje jedenácté první místo na LAN party a také jsem vyhrál WCG 2006 v Maďarsku.
Byl jsem v MgZ dva roky v době největší slávy a později jsem založil F2F, také na dva roky. Nyní hraji se španelskými Mambos (LRM) a cítím se tam velmi dobře.

Co tě přimělo přijet z takové dálky až do České republiky na Lancraft?

Jako první mi Jump řekl o Lancraftu a já už delší dobu chtěl jet na LAN turnaj do zahraničí. Ale předtím se to nikdy nepovedlo. Nyní jsem zkusi najít sponzora, který by nám pomohl se tam dopravit a nakonec maďarská stránka sdružující maďarskou starcraftí komunitu, replays.hu našla společnost poskytující herní servery, OGC, která se rozhodla nám pomoci a zaplatila veškeré cestovní výlohy. Ale odpověď od sponzora jsme ale dostali pouze tři dny před LAN party, takže jsme neměli moc času trénovat, protože jsme museli doladit všechny detaily ohledně cesty.
Na této 700km cestě jsme si hodně povídali s Acem a Naibem, protože jsme velmi dobří přátelé a vidíme se jen 3-4x za rok, takže ani tato dlouhá cesta nebyla dost.

Byl jsi někdy předtím v České republice?

Mám pocit, že jsem tu byl jednou, když jsem byl ještě velmi velmi mladý. Mám jen dvě vzpomínky: velkou čokoládovou zmrzlinu a mluvícího papouška :-) .

Kashu a Maix - finalisté SC:BW 1v1

Bylo těžké se probojovat do finále? Kdo byl tvůj nejtěžší soupeř?

Měl jsem docela štěstí při rozlosování, protože jediný opravdu těžký soupeř nepřišel až do finále winner bracket, kde jsem potkal Vapura. Byl také v MicroGamerZ se mnou před léty a pamatuji si, že měl naprosto úžasné PvZ. Byl to zabiják Mondragona na CWčkách a hodně jsem se ho bál. Můj nejlepší matchup je ZvP, ale když jsme začali hrát, dal bych na sebe jen 40%. Odehráli jsme velmi těsný bo3 zápas a to byl rozhodující moment mého hraní na celé LAN party. Po tomto úspěchu se mi už hrálo velmi dobře jak v 1v1, tak i ve 2v2. Ve finále jsem potkal Maixe, což je velmi dobrý a staromódní hráč jako my. Byl jsem docela překvapený, že si změnil rasu proti zergovi na terrana a myslím, že to byl klíč k mému úspěchu. Dělal terranské buildy, které já zvládám velmi dobře a porazil jsem ho.

Nemyslíš, že tvého 2v2 partnera Ace by asi více lidí tipovalo na první místo? Byl přece jen v ToT...

To nepochybně, ale před měsícem jsme hráli na iNfinity LAN v Maďarsku a vyhrál jsem nad ním 6-0 (ve skupině, WB a finále), takže jsem si proti němu byl jistý. Na LAN party opravdu nevíte kdo vyhraje, protože můžu porazit hráče, který porazí Ace, ale může to být také naopak. Pokud se na to podíváme z tohoto pohledu, tak i Ace, Koget, Vapur, Maix, Crow nebo Tarson mohli vyhrát celý turnaj.

A co Naib, myslím, že z turnaje vypadl docela brzy.

Ano, bohužel, hrál velice těsnou hru s Vapurem, prohrál 1-2 a musíte být opravdu velmi dobří, abyste se probili z prvního kola looser bracketu až do finále. Mimochodem, Ace to dokázal, když prohrál první kolo winner bracketu, vyhrál skoro nad každým a skončil na čtvrtém místě.

Zmínil jsi 2v2 turnaj, který jste s Acem vyhráli. A co tam? Nějaké dramatické momenty?

Ano, určitě, pro mě bylo 2v2 mnohem více vzrušující než 1v1 turnaj. Před rokem a půl jsme byli velice dobrý tým, když jsme hráli pro F2F. Bylo to velmi těžké, protože polské týmy jsou velmi dobré, ale hráli jsme stejně jako dlouho ve F2F a byl to dobrý pocit. Líbily se mi 2 momenty, první když jsem postavil 4 manner pylony Vapurovi na Pythonu. To byla vyloženě "WTF" situace... a druhý moment byl v poslední hře finále 2v2, kde jsme si dali 2 zergy proti terranovi a protossovi, nechali jsme je rozexpandovat a natechovat a vyhráli jsme pouze za pomoci masshydra a lurkerů. Nevěřil jsem, že bychom to mohli hrát když jsem viděl skoro všechny druhy jednoteku terrana i protosse. Byli jsme velmi šťastní, když jsme tohle vyhráli.

Jak se ti líbila organizace a administrace celé akce?

Jump nám velmi pomohl poslední 3 dny před LANkou. Myslím, že všechno bylo v pohodě, někde jsme neznali přesně pravidla, ale nezpůsobilo to žádné problémy. Systém byl trochu nový pro mě, ale to je v pořádku, prostě jen pro mě nový. Admini nám vždy se vším pomohli, například když jsme se s Aceovým počítačem nemohli připojit k síti, zkoušeli to asi 2,5 hodiny opravit, ale nakonec musel jít Ace na jiný počítač. Takže jsem s prací adminů velmi spokojený. (Jumpovo sombrero bylo stejně nejlepší :-))

Co říkáš na úroveň českých hráčů?

Chyběl mi na turnaji Wonder, myslím, že je to velmi dobrý hráč. Trochu mě šokoval Crow, že dokázal být top 3. Myslel jsem, že už vůbec nehraje a navíc jeho styl byl velmi riskantní. Hrál z 99% cheese nebo all-in strategie, ale zabíralo to a díky tomu vyhrál nad Acem jak ve WB,tak i v LB, takže můžu říct snad jen "dobrá práce".

Jak to vypadá se scénou v Maďarsku? Umírá nebo je zde stále mnoho aktivních hráčů?

Myslím, že BW scéna se stále zužuje v každé zemi. Dřív se sešlo 40-70 hráčů na LAN party 3-4x za rok. Teď když máme 30 hráčů na LANce, takž jsme velmi šťastní. Ale herní komunita funguje máme navíc velmi talentovaného hráče s nickem "sziky".

Kashu a Ace - vítězové SC:BW 2v2

Co si myslíš o Starcraftu 2, už jsi ho zkoušel?

Ještě jsem SC2 nezkoušel, ale myslím, že určitě zkusím. Nevěděl jsem nic o příběhu Starcraftu, protože jsem nehrál single player, ale Naib mně a Aceovi řekl celý příběh když jsme přijeli do Maďarska, takže mě velice zajímá, jak to bude pokračovat ve Starcraftu 2 :-) . Ohledně multiplayeru nemůžu říct nic, mám čas hrát o víkendu večer, což určitě nebude dost, abych byl dobrý v nové hře. Navíc se cítím na tohle trochu starý. S přítelkyní mluvíme o svatbě a dítěti a ne o Starcraftu 2:-) .

Jak vidíš svoji budoucnost jako hráč Starcraftu?

Přestal jsem trénovat po tom, co jsem vyhrál WCG 2006 v Maďarsku, protože jsem cítil, že jsem dosáhl všeho, čeho maďarský hráč dosáhnout může. Hraji jen na turnajích, clanwarech a LAN party. Mám dost času, abych to dělal se školou, prací a svou rodinou. Takže dokud se cítím dobře když hraji, budu hrát. Nemám žádné velké plány. Jsem velice šťastný když zažiji úspěch, ale nevadí mi, když se to nepodaří, je to přeci jen hra.
Starcraft a e-sporty mi daly spoustu dobrých věcí, takže se pokusím v budoucnosti dát jim něco zpět.

Ještě jednou gratuluji, díky za tvůj čas a doufám, že se uvidíme s tebou i tvými přáteli v Rýmařově zase příště. Jestli máš ještě něco co bys chtěl říct světu, teď je ten správný čas :-).

Díky moc za všechno, doufám, že se potkám se spoustou českých hráčů na iNfinity LAN 2.0 v červnu od 26. do 28.! Ahoj

#1Lancraft_RamZes12. 5. 2009 v 21:25
u won! GG
#2sKopheK13. 5. 2009 v 00:04
he knows he won and btw this is ceska sekce stranek kua! :D
#3Lancraft_RamZes13. 5. 2009 v 20:39
so i know it Skophek :)its just only provokace :P
Abys mohl přidávat příspěvky, musíš být zaregistrovaný.
zpět
© 2005-2019 LanCraft®English by Radowan, slambik and BabyTossPolskie tłumaczenie Pavo, Raven i Johnekcode & design sKopheKNahoru