Náhledový obrázek článku Unicup - 4. týden

Unicup - 4. týden

Profilový obrázek uživatele Lukáš Jump Vobecký Lukáš "Jump" Vobecký
7. 12. 2019, 12:44 | UniCup

Jediná Slovenská univerzitní liga má za sebou další týden. 28 týmů odehrálo své zápasy, některé si udržely své postavení v přední části své skupiny, jiné naopak stále více zaostávají. Už nyní si můžeme troufnout odhadnout, které týmy mají na to, postoupit do vyřazovacích bojů. Univerzita FMK UCM, která je ústřední místem konání Unicupu, letos spustila studium elektronického sportu s vlastní učebnou pro e-sportové týmy.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda otevírá e-sportovou učebnu

V loňském roce se Česká republika dočkala první univerzitní učebny zaměřené na e-sport. První univerzitou na Slovensku, který se pouští do vod e-sportu je Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnavě. Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK UCM) se už několik let zaměřuje v rámci studijních oborů na počítačové hry. V rámci oboru teorie digitálních her začlenila letos 2 nové přeměty a jedním z nich je předmět "elektronické športy".

Počas hodín môžu študenti preveriť svoje individuálne hráčske kvality a zároveň zlepšiť komunikačné schopnosti. Práve tie sú kľúčom k úspechu nielen v skupinových kompetitívnych hrách. Hodiny prebiehajú formou tréningov, počas ktorých je dôležitá fyzická prítomnosť hráčov, ale aj trénera. Úloha kouča je mimoriadne dôležitá, lebo práve on koordinuje priebeh hry a interakciu medzi hráčmi. Vyjádřil se garant předmětu doktor Michal Kabát.

Tímto však TEDI nekončí. Letos také otevřela samostatnou místnost určenou právě pro své studenty, počítačové hráče. 

Pre potreby týchto aktivít fakulta vybudovala samostatnú miestnosť a prispôsobila ju potrebám tímovej práce a kompetitívneho hrania. Študenti sa v nej budú pripravovať na turnaje vo viacerých hrách, pričom tento rok sa zamerajú najmä na účasť v novovzniknutom univerzitnom turnaji UniCup, ktorý v spolupráci s univerzitou pripravuje organizácia Lancraft. „Tréningy pod odborným vedením mi pomáhajú zlepšovať sa a byť viac trpezlivým. Vyhrávať nie je vôbec jednoduché, chce to veľa hodín cvičenia, ale aj zladený tím” hovorí jeden zo študentov. Říká Michal Kabát.

Učebnu pomáháme spolu s našimi partnery škole vybavit, škola tak svým studentům zajistí ideální podmínky pro herní trénink. Více informací si můžete přečíst na stránkách FMK UCM.

Učebna na FMK UCM
TEDI BEARS - univerzitní tým při tréninku

 

Aktuální pořadí v Unicupu

Unicup má za sebou 3 hrací týdny. Díky tomu si už můžeme pomalu udělat představu, jak na tom které týmy jsou, kdo bude bojovat o postupová místa. Naopak na chvostu tabulek jsou vidět týmy, které už do bojů o postup nejspíše nepromluví.

Skupině A dominuje tým Pepega Clap z Univerzity Komenského, se scorem 5-0 je zatím jediný neporažený. Stejnou situaci má i tým Immortal Outlaws ze skupiny B, také bez porážky. Do nedávna jsme měli stejnou situaci i ve skupině C, kdy tým OBG byl na 1. pozici s výsledkem 5-0. V tuto chvíli má však už odehraný zápas dalšího kola a v něm utrpěl první porážku. Skupina D je zatím nejvyrovnanější - o první příčku se dělí oficiální univerzitní tým TEDY BEARS z FMK UCM a Chskym, už v dalším kole je čeká vzájemný zápas, který nejspíše rozhodne o nejlepším týmu skupiny D.

Skupina A - aktuální výsledky Skupina B - aktuální výsledky

Skupina C - aktuální výsledky Skupina D - aktuální výsledky


Ceny pro nejlepší týmy Unicupu

Unicup - výhry od Yenkee Unicup - výhry od MSI

 

Pro aktuální informace z průběhu Unicupu, včetně highlightů ze zápasů, sledujte Facebookovou stránku ligy.

Hodnocení článku:

Načítám diskuzi...