Náhledový obrázek článku TOP 5 hráčů, kteří nikdy nevyhráli Worlds

TOP 5 hráčů, kteří nikdy nevyhráli Worlds

Profilový obrázek uživatele PeanutFanboy PeanutFanboy
5. 9. 2021, 21:46 | League of Legends

 

Chtěl bych na začátek říct, že tento žebříček je čistě subjektivní a za 10 světových šampionátů jsme mohli vidět opravdu mnoho skvělých hráčů, kterým titul na poslední chvíli utekl. Jak už to v každé soutěži je, vítěz může být jen jeden a v týmové hře může být hráč nejlepší na světě, ale pokud ho tým nepodrží, tak ani jeho sebelepší schopnosti často nestačí na vítězství. Budu zmiňovat pouze hráče, kteří již svou kariéru ukončili a zároveň chci, aby v žebříčku byli zástupci všech 4 hlavních regionů (Čína, Jižní Korea, Evropa, Severní Amerika). Pojďme se tedy podívat na můj výběr.

5. místo - Doublelift

Yiliang "Doublelift" Peng hrál na světovém šampionátu už v sezóně 1 jako support v barvách týmu Epik Gamer. Většina LoL komunity ho však zná jako nejlepšího ADC hráče z NA LCS. Za jeho desetiletou kariéru nasbíral neuvěřitelných 8 titulů LCS a 10 pentakillů v oficiálních profesionálních zápasech. Obě statistiky z něj dělají nejúspěšnějšího hráče z NA LCS a zároveň držitele nejvíce pentakillů na světě. I přes všechny tyto úspěchy nebyly jeho výsledky na Worlds nikdy dobré. Jeho tým se většinou nedokázal dostat ani ze skupin, přestože se vždy jednalo o nejlepší tým z amerického regionu. Největší úspěch na mezinárodním turnaji zaznamenal Doublelift v roce 2019, kdy se dokázal s Team Liquid dostat až do finále MSI, kde podlehli evropským G2 výsledkem 0-3. Tato série vstoupila do historie, jakožto nejkratší Bo5 série na mezinárodním LoL turnaji. Yiliang Peng ukončil kariéru 25.11. 2020 z důvodů nejistot v týmu a odchodu jeho dlouholetého parťáka Bjergsena, který se přemístil do role trenéra. Za svou kariéru strávil nejvíce času v TSM, se kterými vyhrál 3 tituly NA LCS a nakonec zde i ukončil kariéru. 4 tituly vyhrál v barvách Team Liquid a jeden titul vybojoval pro tým CLG. Doublelift featured on Forbes' 30 Under 30 in both the celebrity and games  categories | Dot Esports

4. místo - Soaz

Paul "Soaz" Boyer je francouzský veterán Evropské LCS a LEC. Za svou desetiletou kariéru dokázal nasbírat 5 titulů EU LCS a na světovém šampionátu si zahrál dokonce šestkrát. Jeho kariéra byla jednou z nejdelších v LoL a momentálně se přesunul do trenérské pozice v týmu LDLC. Víceméně všechny své úspěchy zaznamenal v barvách týmu Fnatic, se kterými se v roce 2018 dostal až do samotného finále Worlds, kde bohužel Fnatic nestačili na čínské IG a prohráli 0-3. Po této prohře Soaz a Caps opustili tým. Francouzský hráč našel nový domov v Misfits, se kterými však i přes našlapaný roster nedokázali v první sezóně LEC uhrát prakticky nic. Poslední léta kariéry strávil Soaz, jakožto mnoho jiných hráčů, v NA LCS. Ani zde však jeho kariéra nevystoupala zpět, ale naopak klesla ještě níž. 31. srpna 2020 přesedlal na pozici trenéra v již zmiňovaném týmu LDLC, který můžete znát hlavně z CS:GO. 

EU LCS MVP award: The case for sOAZ and Rekkles

3. místo - Dade

Bae "Dade" Eo-jin, známý také pod přezdívkou "The General", byl korejský mid laner, který se nejvíce proslavil v barvách týmu Samsung. Svou přezdívku "The General" si získal díky svým perfektním team fightům a schopnosti být vůdčím hráčem týmu, který ho dotáhl k vítězství. Jeho v uvozovkách největší překážkou byla existence sesterských týmů. Fungovalo to tak, že mnoho organizací v Koreji postavilo 2 týmy, aby měly větší šanci vyhrávat. Díky těmto sesterským týmům svět například poznal Fakera, nejlepšího hráče všech dob. Proč to tedy byla pro Dadeho překážka? Protože oba sesterské týmy Samsung, White a Blue, byly v roce 2014 na špičce svého regionu. Dade v té době hrál za tým Blue a ve finále korejské ligy se jeho týmu podařilo rozdrtit sesterské White. Světový šampionát však byla jiná pohádka, oba týmy se potkaly v semifinále a karty se obrátily. Samsung White ukázali daleko lepší hru a přehráli Blue poměrem 3-0. V jednom z nejdojemnějších momentů v LoL e-sportu Dade po zápase předal svou pověstnou generálskou vestu, kterou nosil všude a pořád, svému protihráči z týmu White, kterým byl Pawn. Symbolicky tím předal štafetu hráči nové generace, který ho porazil, aby ve finále urval titul pro svou zem. Pawn nezklamal a se svým týmem nakonec finále proti čínským SHR vyhráli 3-1. Vesta jeho kolegy byla viditelná na židli Pawna po celou sérii. Tuto vestu Riot dokonce zakomponoval i do SSW Talon skinu, který si Pawn za svou výhru vybral. Dade poté odešel do Číny za lepším kontraktem. Zde strávil 2 roky své kariéry a 24.11. 2016 jí zde i ukončil. Tohoto hráče možná mnoho dnešních fanoušků LoL e-sportu nezná a právě proto ho chci do tohoto žebříčku zahrnout, protože nám přinesl jeden z nejlepších momentů LoL e-sportu vůbec.

Pawn (nejvíce napravo) s Dadeho vestou

Bae “dade” Eo-jin – Moba Build

2. místo - Score

Go "Score" Dong-bin byl korejský jungler, který strávil 7 let v barvách týmu Kt. Jeho kariéra je dodnes jednou z nejdelších v historii LoL e-sportu a téměř celou jí strávil v jednom týmu. Věrnost týmu a ani víra ve vítězství mu však nikdy nepřinesly titul světového šampióna. Mnoho světových žebříčků ho označuje za nejlepšího junglera všech dob, původně však Score hrál ADC. Jeho kariéra byla plná nešťastných momentů, kvůli kterým mu unikly domácí i světové tituly. Nejznámějším je Baron steal, kdy jeho smite nechal Barona Nashora na jednom HP, aby ho poté sebral soupeř a otočil pátou hru BO5 série ve svůj prospěch. Tato chyba stála celý jeho tým titul LCK v létě 2016. Po dlouhých 7 letech se mu konečně podařilo sebrat titul LCK pro sebe a svůj tým. V roce 2018 se po této výhře podíval i do čtvrtfinále světového šampionátu jako favorit na vítězství. Jeho tým byl našlapaný hráčským talentem a Korea byla v té době neoddiskutovatelně nejsilnějším regionem na světě. Tým IG však dotáhl sérii k vítěznému konci v páté hře a poslal favorita turnaje domů. Jednalo se o jednu z nejzajímavějších sérii vůbec a zároveň se v ní udál nejtěsnější base race, co jsme kdy mohli vidět. Po tomto šampionátu už Score nebyl součástí žádného týmu, který by měl hráčský talent rovnající se Kt v roce 2018. Po nepovedené sezóně 2019 Score ukončil kariéru 11.8. 2019 ve 27 letech, jak jinak, než v týmu Kt. 

Score po výhře titulu LCK v létě 2018

1. místo - Uzi

Kdo někdy sledoval LoL e-sport, tak mu muselo být jasné, kdo bude na prvním místě. Jian "Uzi" Zi-Hao je uznáván jako nejlepší ADC všech dob a zároveň jako jeden z nejlepších hráčů vůbec. Hvězda čínského regionu se probojovala do finále Worlds už ve své první hrací sezóně. Patnáctiletý zázrak, kolem kterého jeho tým postavil celou strategii, které se říkalo "Raising the Puppy", bohužel finále prohrál. Je potřeba říct, kdo však seděl na druhé straně, šestnáctiletý kluk z Koreji hrající pod přezdívkou Faker. Nejlepší hráč všech dob zničil Uziho tým ve finále Worlds 2013 výsledkem 3-0. Uzi se však sebral a probojoval se jako první hráč vůbec do druhého finále Worlds v řadě. Tam se měl utkat proti Samsung White, o kterých jsem se už také zmiňoval. Série dopadla 3-1 pro Samsung a Uzi podruhé odcházel se stříbrnou medailí. Ani na domácí scéně se Uzimu nedařilo o nic lépe, tituly nevyhrál ani tam. Mezi lety 2015 a 2016 prošel mnoha různými týmy bez většího úspěchu, aby se poté znovu vrátil do svého domova v RNG. V roce 2017 dvakrát ovládl základní část ligy, dvakrát se dostal do finále a dvakrát zde také prohrál. Na Worlds se příběh opakoval. Jeho týmu se podařilo ovládnout skupinovou fázi, porazit Fnatic ve čtvrtfinále, ale v semifinále je opět porazil Fakerův tým SKT poměrem 3-2. Rok 2018 vypadal slibně, RNG se konečně podařilo vyhrát čínskou ligu LPL, dostat se na MSI, které také dokázali ovládnout. Čínský region jásal, RNG dokázali vyhrát i letní split a na Worlds dokonce nastupovali jako favorit turnaje. Stalo se však něco, co nikdo nečekal. Podceňovaný tým G2 z Evropy zázračně dokázal RNG porazit v Bo5 sérii a poslat favorita turnaje domů. V roce 2019 se Uzi poprvé za svou kariéru nedokázal dostat ani ze skupin na Worlds. V domácí lize se také nedařilo. Jeho tým nedokázal obhájit tituly z roku 2018. Samotný Uzi se nikdy netajil svými zdravotními problémy. Nekonečný trénink, dost pravděpodobně i genetika a také nezdravý životní styl nakonec nadobro ukončily Uziho kariéru. 2. 6. 2020 na svůj Twitter napsal pouze jednoduché Uzi out ('-')7, bylo mu pouhých 22 let. Legenda LoL e-sportu přezdívána "King without a crown" bohužel nikdy nevyhrála tu největší trofej, kariéra a odkaz tohoto hráče však budou v našem e-sportu už navždy.

Uzi s trofejí MSI v roce 2018

"Honorable mentions" 

Myslím si, že stojí za zmínku jeden tým, který mnoho let bojoval o nejvyšší příčky, ale nikdy se mu nepovedlo vyhrát Worlds. Vyhrál však něco důležitějšího, srdce fanoušků po celém světě. Jedná se o korejský tým Tigers, který jsme mohli vidět pod mnoha jmény, ROX Tigers, GE Tigers a KOO Tigers. Změny jmen byly způsobeny tím, že tým měl dlouhodobě problém s financováním a hledal sponzory kde se dalo. I přes tuto překážku se jádro týmu ve složení Smeb, Kuro, Pray a Gorilla dokázalo probojovat do nespočtu finále korejské ligy LCK, finále Worlds 2015 a semifinále Worlds 2016. Ve všech střetech však prohráli proti Fakerovi a SKT a jediné vítězství se jim podařilo urvat v létě 2016, ve finále LCK, proti Kt. SKT vs. ROX Tigers série na Worlds 2016 je plná legendárních momentů a jedná se o možná nejzajímavější sérii vůbec. Tigers nebyli profesionální e-sport tým, spíš se jednalo o partu kamarádů, kteří hráli LoL na té nejvyšší úrovni. Z tohoto týmu zůstal dnes už jen jediný hráč, jungler Peanut, který se bohužel nedokázal kvalifikovat na Worlds 2021. 

All five members of "Old ROX" are in LCK Playoffs. In 6 days, at least one  of them will be crowned LCK Spring Champion - Korizon

 

Hodnocení článku:

Načítám diskuzi...